Wronczanie zatrzymali pijanego kierowcę

Przejeżdżając przez Piotrowo obywatele wykazali się obywatelską postawą i zareagowali gdy widzieli jadącego tzw. „wężykiem” kierującego. Udaremnili mu dalszą jazdę i przekazali w ręce policjantów.

W dniu 26 sierpnia br. około godziny 23 na numer alarmowy zadzwonił zaniepokojony obywatel, który zauważył jadącego tzw. „wężykiem” kierującego samochodem marki Skoda Fabia. Ze zgłoszenia wynikało, iż mężczyzna nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Piotrowo. Mężczyzna został ujęty przez obywateli. Taka wzorowa postawa zawsze zasługuje na uwagę i jest godna naśladowania.

Gdy na miejsce przyjechali policjanci z wronieckiej patrolówki okazało się, iż ujęty przez mieszkańców Wronek kierujący, to 28-letni obywatel Ukrainy. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

Postępowanie w sprawie prowadzić będą policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku.

asp. S. Chuda