Ruch kolei jest stopniowo przywracany

Służby zakończyły swoje działania, a uszkodzony skład został zabrany do Poznania. Ruch kolejowy jest stopniowo przywracany.

Służby zakończyły już swoje działania. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej, policja, prokuratura, weterynarz oraz specjalna komisja, która ustali przyczyny zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w trakcie przeprowadzania stada krów przez przejazd kolejowy. Sześć sztuk zostało potrąconych, wszystkie zginęły. 66-letni pasterz był trzeźwy. Żaden z pasażerów oraz obsługa składu nie została ranna.

W związku z modernizacją linii kolejowej, cały ruch odbywa się w tym miejscu po jednym torze. Wypadek spowodował zablokowanie całej linii.

– Nikt z podróżnych ani załogi pociągu nie ucierpiał. Pasażerowie pociągu zostali zabrani autobusami do stacji Poznań Główny. W wyniku zdarzenia uszkodzona została lokomotywa –mówi Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Przez chwilę wydawało się, że utrudnienia na linii kolejowej między Wronkami a Krzyżem przedłużą się. W trakcie holowania uszkodzonego składu doszło do częściowego wykolejenia się. Na szczęście kolejarze szybko opanowali sytuację i pociąg ruszył do Poznania.

Obecnie ruch kolejowy zostaje stopniowo przywracany. Opóźnienia w dalszym ciągu będą występować, za nim korek pociągów zostanie rozładowany. Obecnie sięgają one od kilku do kilkuset minut. Pociągi dalekobieżne jeździły objazdami, a dla pasażerów połączeń regionalnych zapewniono zastępczą komunikację autobusową.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-08-16