Dobry klimat? – spotkanie w ważnej kwestii

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej planety na spotkanie 17 sierpnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wronki z Kajetanem Nowakiem – aktywistą Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

17 sierpnia o godzinie 13.30 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wronki odbędzie się spotkanie w ważnej kwestii z Kajetanem Nowakiem – aktywistą Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Spotkanie będzie wprowadzeniem i zbudowaniem świadomości o zmieniającym się klimacie, pogodzie oraz czynnikach, które na to wpływają.

Zmiany klimatu mają wpływ na wszystkie części naszej planety. Polarne czapy lodowe topnieją, a poziom mórz wzrasta. W niektórych regionach ekstremalne zjawiska pogodowe i opady deszczu stają się coraz częstsze, podczas gdy inne cierpią z powodu ciężkich fal upałów i suszy. Zmieniające się warunki pogodowe będą wywierać znaczny wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt. Przewiduje się, że zjawiska te nasilą się w ciągu następnych kilkudziesięciu lat.

Aby zapobiegać postępującym zmianom klimatycznym, warto zacząć od budowania świadomości, jak małe zmiany mogą pozytywnie wpłynąć na nasze środowisko i uratować naszą planetę.

W tym celu serdecznie zapraszamy na wtorkowe spotkanie!

Moja przygoda z dziennikarstwem rozpoczęła się całkiem niedawno, stale się uczę, rozwijam skrzydła i poszerzam horyzonty. Aktywnie uczestniczę w lokalnych inicjatywach i wydarzeniach, które przynoszą mi dużo radości. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, każde wyzwanie jest wartościową lekcją.

2021-08-16