Zamek w Stobnicy czeka rozbiórka?

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego odebrał inwestorowi pozwolenie na budowę tzw. zamku w Stobnicy dowiedziało się TVP3 Poznań. Czy obiekt zostanie rozebrany?

Z informacji uzyskanych przez reportera TVP3 Poznań wynika, że inwestor musi od nowa starać się o pozwolenie na budowę lub dochodzić swoich racji na drodze sądowej. Jeśli takowe zezwolenie nie zostanie wydane, to może dojść do porzucenia zamku lub jego rozbiórki.

W lipcu 2020 roku zatrzymano łącznie siedem osób, mających związek z prowadzonymi pracami inwestycyjnymi oraz budowlanymi w Stobnicy. Wśród zatrzymanych znaleźli się m.in. inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Obornikach, funkcjonariusze Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach, osoby reprezentujące inwestora oraz architekt i główny projektant inwestycji.

Zatrzymania miały związek ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu, dotyczącym realizacji nielegalnej inwestycji na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka.

fot. Wikimedia Commons