Krowy zginęły pod kołami pociągu

Ruch pociągów między Wronkami a Miałami został wstrzymany. Pociąg pasażerski potrącił kilka sztuk bydła.

Opóźnienia sięgające blisko 120 minut, a nawet odwołane połączenia na części linii kolejowej Poznań-Szczecin. Ruch pociągów między Wronkami a Miałami został wstrzymany.

Przed godziną 8., na wysokości Popowa skład pasażerski potrącił sześć krów. Niestety wszystkie uderzone zwierzęta nie przeżyły. Mł.asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach informuje, że do zdarzenia doszło w trakcie przeprowadzania stada 130 krów przez przejazd kolejowy. 66-letni pasterz był trzeźwy.

– Nikt z podróżnych ani załogi pociągu nie ucierpiał. Pasażerowie pociągu zostali zabrani autobusami do stacji Poznań Główny. W wyniku zdarzenia uszkodzona została lokomotywa – mówi Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Na miejscu pracują służby w tym prokuratura. Ruch na trasie zostanie wznowiony po zabraniu uszkodzonego składu do stacji Poznań Główny oraz po zakończeniu pracy służb usuwających skutki zdarzenia, którego przyczyny ustali specjalna komisja. Utrudnienia mają potrwać do godziny 12.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-08-16