OSP Wronki oddało hołd poległym strażakom

Ochotnicza Straż Pożarna we Wronkach w symbolicznym geście solidarności oddała cześć pamięci strażaków ochotników, którzy zginęli w trakcie prowadzenia działań ratowniczych w Niemczech.

OSP Wronki odpowiedziało na apel Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i uczciło pamięć poległych ochotników z Niemiec, którzy zginęli w akcji. Dokładnie miesiąc temu w Nadrenii Północnej Westfalii (kraj związkowy w zachodniej części Niemiec) obfite opady deszczu spowodowały powodzie, które zebrały śmiertelne żniwo ponad 200 ofiar. Skutkiem były również ogromne zniszczenia w mieniu i środowisku.

Wśród ofiar śmiertelnych niestety jest pięcioro niemieckich strażaków ochotników. Polski Związek Ochotniczych Straży Pożarnych, współpracujący ze swoim odpowiednikiem u naszych zachodnich sąsiadów, poprosił o uczczenie ich pamięci. Dzisiaj na masztach przy remizach w całej Polsce zawisły flagi ZOSP, opuszczone do połowy masztu.

W związku z tragiczną sytuacją w Niemczech, z Polski wysłano pomoc humanitarną. W skład grupy ratowniczej realizującej transport weszli strażacy Państwowej Straży Pożarnej między innymi z województwa wielkopolskiego.

Południe Europy zmaga się z falą groźnych pożarów. W Grecji, gdzie pomagają Polscy strażacy, w tym mieszkaniec i druh OSP Chojno, w czasie walki z ogniem śmierć ponieśli greccy strażacy. Wczoraj w Turcji rozbił się rosyjski samolot gaśniczy. Cała załoga, pięciu Rosjan oraz trzech Turków zginęła.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-08-15