Sieraków – ciężarówka zniszczyła wiadukt, olbrzymie utrudnienia

Kierowcy, planujący jechać nad jezioro w Sierakowie muszą liczyć się z olbrzymimi utrudnieniami w Sierakowie. Na ulicy Poznańskiej, ciężarówka całkowicie zniszczyła wiadukt kolejowy.

W Sierakowie ciężarówka zniszczyła całkowicie, nieczynny wiadukt kolejowy, znajdujący się nad główną ulicą miasta. – informuje Andrzej Borowiak, Rzecznik Prasowy Policji w Poznaniu.

Osoby, jadące nad jezioro w Sierakowie, muszą znaleźć inny przejazd, ulica Poznańska w Sierakowie jest w tej chwili zablokowana. Utrudnienia potrwają wiele godzin, na miejsce akcji ściągany jest specjalistyczny sprzęt od poznańskich strażaków.

Według Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie, funkcjonariusze wyznaczyli objazdy. Władze Sierakowa proszą kierowców o korzystanie z objazdów przez wsie: Góra i Lutom. Zakończenie prac związanych z udrożnieniem przejazdu planowane jest około godz. 18:00.

Na szczęście ani kierowca, ani żaden pieszy nie odnieśli obrażeń.

Gmina Sieraków informuje, że w marcu złożyła wniosek do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o czasowy demontaż konstrukcji wiaduktu. Odpowiedź otrzymana na początku maja była negatywna.

fot. KPP Międzychód