Masz piłkarskie pamiątki? Przynieś je do muzeum!

Stwórzmy razem wielką i wyjątkową wystawę! W tym roku przypada 100-lecie piłki nożnej we Wronkach. Jest to świetna okazja, żeby wspólnie zrobić coś naprawdę wyjątkowego.

Kibiców piłki nożnej we Wronkach nie brakuje. Każdy zna kogoś, kto był lub jest związany z Amiką Wronki lub Błękitnymi Wronki, kto u nich grał, kibicował, pracował lub trenował. W 1921 odbyło się pierwsze udokumentowane wydarzenie piłkarskie na wronieckiej ziemi.

Mija właśnie 100 lat i razem z Muzeum Ziemi Wronieckiej, Wronieckim Ośrodkiem Kultury oraz Gminą Wronki chcemy, aby ten element historii naszego miasta został w wyjątkowy sposób przedstawiony.

Teraz liczymy na Was. Chcemy, abyście się przyłączyli i pomogli nam wspólnie stworzyć święto wronieckiej piłki nożnej.

Jeśli macie gdzieś w domu: fotografie (piłkarzy, prywatne, z meczów miejscowych i wyjazdowych), pamiątki (koszulki piłkarskie, piłki, szaliki, proporczyki, gadżety), dokumenty (legitymacje, zaświadczenia), wspomnienia i wszystkie inne rzeczy, które są związane z wroniecką piłką nożną, to:

Przynieście je do Muzeum Ziemi Wronieckiej we Wronkach, ul. Szkolna 2, a zobaczycie je na naszej wspólnej piłkarskiej wystawie!

Po więcej informacji związanych z wystawą zapraszamy na:
facebook.com/100latpilkiwronki