Sparta Kluczewo mistrzem Ligi Nadwarciańskiej [FOTO]

Sparta Kluczewo pokonała Śródmieście Wronki w wielkim finale Ligi Nadwarciańskiej i wywalczyła tym samym mistrzostwo. Sportowemu wydarzeniu towarzyszyła atmosfera rodzinnego święta.

Śródmieście Wronki stanęło w niedzielę przed szansą ponownego wywalczenia mistrzostwa Ligi Nadwarciańskiej. W ubiegłym roku, wskutek przerwania sezonu przez pandemię koronawirusa, rozgrywki zostały wstrzymane, a „majstrem” została Sparta Kluczewo.

W tym roku, już na szczęście na boisku, losy mistrzostwa miały rozstrzygnąć się w ostatnim, zaległym meczu. Śródmieście stało przed trudnym zadaniem, ponieważ tylko zwycięstwo dawało im upragnione pierwsze miejsce na koniec sezonu. Natomiast Sparcie wystarczył remis i po pierwszej połowie, wydawało się, że taki rezultat właśnie padnie.

To, co najlepsze, a w szczególności zawodnicy gospodarzy zostawili na drugą część spotkania. Trzy bramki Jarosława Libery oraz jedna Damiana Przybysza ucieszyły tłumnie zebranych kibiców miejscowych. Śródmieście zdołało tylko raz trafić do siatki rywali, za sprawą Ariela Remisza.

Po efektownym zwycięstwie 4-1 przyszedł czas na świętowanie mistrzostwa Ligi Nadwarciańskiej. Miejscowi zadbali o odpowiednią oprawę meczu. Sparcie gratulujemy, ale wierzymy, że w przyszłym sezonie mistrzostwo wróci do Gminy Wronki.

Poniżej przedstawiamy tabelę na koniec sezonu. Pierwsza wartość to zdobyte punkty, a druga to bilans bramkowy.

1. Sparta Kluczewo – 39 pkt, 80-33
  2. Śródmieście Wronki – 33 pkt, 67-24
  3. Grom Gąsawy – 24 pkt, 42-42
  4. Błękitni Zamość – 21 pkt, 39-31
  5. Pożarowo 2008 – 21 pkt, 72-44
  6. WKS Wilki Przyborówko – 13 pkt, 34-53
  7. Górka Wronki – 9 pkt, 33-97
  8. Iskra Biezdrowo – 7 pkt, 20-63