Uczniowie wracają do szkół

Jutro uczniowie szkół podstawowych klas I-III w całej Polsce wracają do zajęć stacjonarnych. Czy Wronki są na to odpowiednio przygotowane?

Dziś kończą się tegoroczne, dość specyficzne ferie zimowe. Jutro uczniowie wracają do nauki. Ci z klas I-III będą się uczyć w szkolnych murach, a ich starsze koleżanki i koledzy w trybie zdalnym.

Kilkuset wronieckich uczniów wróci do placówek w Chojnie, Biezdrowie, Nowej Wsi oraz do trzech wronieckich szkół. Władze gminy zapewniają, że wszystkie podstawówki zostały przygotowane do pracy w obecnie panującym reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki.

W ostatnich dniach w całej Polsce odbywała się akcja przeprowadzania testów na obecność SARS-CoV-2 u nauczycieli i innych pracowników szkół. Strona rządowa zapewnia, że do tej pory przebadano ponad 80 tysięcy osób, a ponad 60 tysięcy z nich poznało już swoje wyniki.

Pozytywny test na obecność koronawirusa stwierdzono w 2 procentach wszystkich wyników badań. Chęć skorzystania z bezpłatnego testu na obecność koronawirusa przed powrotem do nauczania stacjonarnego zgłosili również pracownicy szkół w gminie Wronki.

Według danych, udostępnionych nam przez Urząd Miasta i Gminy, wolę przeprowadzenia testu wyraziło 53 nauczycieli klas I-III szkół podstawowych. Czyli około 75% wronieckich pedagogów.

Oprócz nauczycieli do testowania zgłosili się również zainteresowani pracownicy niepedagogiczni, pracujący np. w stołówkach, świetlicach i bibliotekach.

Miejmy nadzieję, że powrót do szkół będzie oznaką powracającej normalności w naszym życiu.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-01-17