MeteoDozór: powiat szamotulski z najniższą temperaturą w województwie

Cała Polska pasjonuje się mrozem, który nadszedł do naszego kraju w ostatnich dniach, zatem i my dodamy coś od siebie na ten temat.

Skupimy się na dzisiejszym poranku, bowiem dopiero teraz do naszego regionu dotarła słynna „Bestia ze wschodu”. Patrząc na mapę kraju to im dalej na północny wschód tym zimniej. Ma to oczywiście odzwierciedlenie w pomiarach stacji meteorologicznych w naszym regionie.

Wyjątkowo to nie okolice Krzyża Wlkp. są biegunem zimna w Wielkopolsce, a powiaty PCT oraz PSZ, gdzie temperatura spadła do okolic -13℃. Można powiedzieć zaledwie -13℃, ponieważ do najzimniejszych regionów Polski brakuje jeszcze całych 10℃.

Najzimniejszym miejscem w naszym kraju do momentu pisania tego postu czyli około godz 9.00 było województwo warmińsko-mazurskie, gdzie w Kętrzynie zanotowano -24.9℃ (wg danych www.ogimet.com).

Poniżej przedstawiamy szczegółowe zestawienie dla stacji w naszym regionie.

W naszym regionie podobne do obecnych temperatury (czyli około -14℃) panowały na przełomie lutego/marca 2018 oraz na początku stycznia 2016.
Ostatni raz na stacji IMGW w Poznaniu spadek temperatury poniżej -20℃ odnotowano 12 lutego 2012 (-22.1℃).

W ciągu najbliższej nocy przewidujemy dalsze ochłodzenie, jednak nie spodziewamy się tego, aby temperatura spadła poniżej -20℃, choć wiele modeli przewiduje taki scenariusz. Bardziej rozsądne wydają się prognozy zakładające spadek do ok. -15℃.

via MeteoDozór