Sanepid uruchomił automatyczny system powiadamiania

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o uruchomieniu automatycznego powiadomienia o nałożeniu kwarantanny na osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem oraz ich współmieszkańców.

W ramach digitalizacji inspekcji sanitarnej uruchomiliśmy automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny. +48 22 10 43 705 to numer, z którego nadawany jest komunikat o objęciu kwarantanną osób, które znajdują się w bazie EWP i mają nałożoną kwarantannę. W przypadku pytań o COVID-19 albo wyjaśnienia statusu kwarantanny prosimy dzwonić pod numer +48 22 25 00 115 – poinformował GIS.

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował również zalecenia dotyczące tego, w jaki sposób można skontaktować się z sanepidem, w jakich przypadkach przy użyciu przeglądarki internetowej i profilu zaufanego.

Poniżej komunikat GIS w tej sprawie.

Skontaktuj się z inspekcją sanitarną (sanepidem), jeśli:

  • masz koronawirusa (dodatni wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-19),
  • miałeś(-aś) bliski kontakt z osobą zakażoną,
  • chcesz zgłosić dodatni wynik testu na koronawirusa w imieniu innej osoby,
  • chcesz zgłosić bliski kontakt w imieniu innej osoby,

przez specjalnie przygotowany formularz online:
WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

Do wysłania zgłoszenia niezbędne jest posiadanie profilu zaufanego (sprawdź, jak możesz go założyć). W odpowiedzi skontaktuje się z tobą pracownik inspekcji sanitarnej. Zwykle dzieje się to w ciągu 24 godzin od przyjęcia zgłoszenia, prosimy o cierpliwość.

Infolinia Centrum Kontaktu: 22 25 00 115