Próby włamań do kilku miejsc – policja szuka sprawców

W ciągu tylko jednej nocy dokonano prób włamania do kilku miejsc we Wronkach. Policja szuka sprawców. Co zaskakujące – nie dokonano żadnych kradzieży.

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach otrzymali zawiadomienia o zniszczeniach mienia. Do zdarzeń doszło w nocy z 1 na 2 listopada. Nie we wszystkich zdarzeniach znany jest dokładny czas zajścia, ze wstępnych ustaleń wynika jednak, że do zdarzeń doszło pomiędzy 21:30 a 23:30. Czyny sprawcy (lub sprawców) wyglądały jak włamania, jednak okazało się, że z wnętrza pomieszczeń nic nie zginęło.

Policjanci otrzymali zawiadomienie o: wybitej szybie w drzwiach wejściowych do sklepu przy ul. Plac Targowy, uszkodzeniu zamka w drzwiach wejściowych do sklepu przy ul. Poznańskiej, uszkodzeniu drzwi w sklepie przy ul. Kościuszki, wypchnięciu okna i uszkodzeniu wyposażenia w restauracji przy ul. Poznańskiej oraz o uszkodzeniu ramy okiennej na stacji benzynowej przy ul. Aleja Wyzwolenia. Dzisiaj otrzymaliśmy też zawiadomienie o uszkodzeniu drzwi wejściowych do sklepu przy ul. Poznańskiej. Nie wykluczamy, iż do ostatniego zdarzenia mogło jednak dojść również w nocy z 1 na 2 listopada, ta informacja jest jednak weryfikowana.

podaje szamotulska policja

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że z lokali nic nie zginęło. Na miejscach zdarzeń, funkcjonariusze wykonali oględziny, przesłuchali pokrzywdzonych oraz tam, gdzie było to możliwe przejrzeli i zabezpieczyli zapisy z monitoringu. Policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy tych czynów. Śledczy nie wykluczają, że wszystkich uszkodzeń mogła dokonać ta sama osoba.

Postępowanie w sprawie jest w toku. Szukamy wszelkich możliwych „tropów”.  Ze wstępnych ustaleń wynika, iż sprawca był ubrany w czarną bluzę, czarne spodnie dresowe, jasne obuwie sportowe, czarną czapkę oraz maseczkę. Posiadał również łom koloru czerwonego.

ustalili funkcjonariusze

Osoby posiadające informacje, które mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy prosimy o kontakt z Komisariatem Policji we Wronkach tel. 47 77 32 330 lub z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach tel. 47 77 32 211, e-mail: [email protected]