Hodował i sprzedawał marihuanę – grozi mu więzienie

Zarzuty uprawy marihuany, udzielania odpłatnego środków odurzających i posiadania ich usłyszał mieszkaniec gminy Obrzycko, który został zatrzymany przez dzielnicowych z Wronek. Grozi mu kara więzienia.

W dniu 12 października br. policjanci z Wronek natrafili na trop osoby podejrzewanej o sprzedaż narkotyków we Wronkach. Miał nim być mieszkaniec gminy Obrzycko. Po ustaleniu dokładnego adresu podejrzewanego, dzielnicowi pojechali sprawdzić tą informację.

Policjanci zastali 25-latka w miejscu zamieszkania. Wszystko wskazywało na to, iż podejrzenia były słuszne, a zebrany materiał dowodowy został potwierdzony słowami podejrzewanego. Podczas przeszukania domu mężczyzny, mundurowi znaleźli woreczek strunowy z zawartością marihuany oraz niewielkie ilości innych substancji. W jednym z pokoi, zauważyli stojący namiot do uprawy domowej. Wewnątrz, funkcjonariusze znaleśli rosnącą roślinę marihuany.

Na miejscu dochodzeniowiec wspólnie z technikiem kryminalistyki przeprowadzili więc oględziny i zabezpieczyli nielegalne substancje. 25-latek został zatrzymany i po zebraniu materiałów dowodowych, został przesłuchany.

Usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz uprawy konopi. Dodatkowo usłyszał też zarzut odpłatnego udzielania narkotyków z uwzględnieniem przypadku mniejszej wago. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia. Za posiadanie i uprawę narkotyków do 3 lat.

Postępowanie w sprawach jest w toku. O wymiarze kary zadecyduje sąd.