Chojno. Zatrzymano podejrzanych o zdewastowanie domu

Policjanci z wronieckiego komisariatu pracowali nad sprawą doszczętnego zniszczenia jednego z domów na terenie gminy Wronki. Do przestępstwa doszło w marcu tego roku.

Z ustaleń wynikało, że sprawcy nie oszczędzili w domu zbyt wielu przedmiotów. Powybijali m.in. szyby w oknach, zniszczyli łazienkę, poprzewracali i poniszczyli meble, zniszczyli telewizor oraz lodówkę, a nawet powyrywali ze ścian grzejniki. Straty oszacowano na co najmniej 20 tysięcy złotych. Właścicielka nie podejrzewała nikogo o ten czyn.

Na trop sprawców wpadli wronieccy policjanci. Trzeba było ustalić szczegóły, aby sprawdzić, czy „ślad” nie był fałszywy. Podejrzani zostali zatrzymani w ubiegłym tygodniu (16 kwietnia) w Chojnie, gdzie akurat przebywali. 28-latek i 24-latek zostali zatrzymani przez dzielnicowych.

Mężczyźni byli mieszkańcami tej samej miejscowości, w której znajdował się zniszczony przez nich dom. Trafili do Komisariatu Policji we Wronkach, gdzie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu. Trudno jednak podać jednoznaczną przyczynę ich zachowania. Podejrzani stwierdzili, że mógł na nie wpłynąć alkohol.

Teraz postępowanie w sprawie jest w toku. Za zniszczenie mienia grozi im do 5 lat więzienia. O wymiarze kary zadecyduje Sąd.

via mł. asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-04-24