Ukraina zamyka granice – Україна закриває свої кордони

Władze Ukrainy zapowiedziały całkowite zamknięcie granic dla ruchu pasażerskiego. Na przejściach utworzyły się gigantyczne kolejki.

Premier Ukrainy Denys Szmyhal w środę, a prezydent Wołodymyr Zełenski w czwartek ogłosili, że dziś w nocy zostaną zamknięte granice dla ruchu pasażerskiego. Zakaz ma obowiązywać w obie strony oraz ma dotyczyć również obywateli Ukrainy przebywających za granicą. Tym samym Ukraińcy zamieszkujący we Wronkach nie będą mogli wrócić do swojej ojczyzny.

Obecnie na przejściach granicznych polsko-ukraińskich tworzą się gigantyczne korki. Na przekroczenie granicy czeka kilka tysięcy obywateli Ukrainy. Nie wszystkim uda się wrócić do swojego kraju na czas.

Już od paru dni obserwujemy exodus powrotów obywateli Ukrainy do swojego kraju. Jest to masowy napływ osób chcących wyjechać na Ukrainę. Od kilku dni średnio granicę w Korczowej przekracza od trzech do pięciu tysięcy obywateli tego kraju. W większości są to osoby, które nie posiadają własnych środków transportu.

powiedziała rzeczniczka prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor, cytowana przez Portal Samorządowy

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-03-27