Osadzeni szyją maseczki dla szpitala w Szamotułach

Do spontanicznej akcji mieszkańców Wronek, polegającej na szyciu maseczek ochronnych dla Szpitala SP ZOZ w Szamotułach włączyła się również wroniecka jednostka penitencjarna.

Wprowadzony w naszym kraju stan epidemii wskazuje na to, że coraz więcej osób będzie potrzebować pomocy medycznej. Dlatego tak ważne jest zaopatrzenie pracowników służby zdrowia w niezbędne dla nich w tej sytuacji środki ochrony osobistej.

Dyrektor ZK we Wronkach płk Artur Koczerba oraz Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawełczak zawarli porozumienie, na mocy którego osoby odbywające karę pozbawienia wolności w ZK we Wronkach, z zawodu krawcy, szyć będą z powierzonego materiału maseczki ochronne. W ten sposób pomogą w zwiększeniu ilości koniecznego sprzętu ochronnego, niezbędnego szpitalowi w czasie zagrożenia epidemią koronawirusa.

Zakład Karny we Wronkach planuje w najbliższych dniach uszyć i przekazać szamotulskiemu szpitalowi 5000 maseczek ochronnych.

via mjr Danuta Zielińska / www.sw.gov.pl
fot. kpt Agata Nowak

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-03-28