Gdzie do dentysty w czasie epidemii?

Wskutek panującej epidemii utrudniony jest dostęp do poradni stomatologicznych. We Wronkach dwa gabinety przyjmują na NFZ.

W powiecie szamotulskim w chwili obecnej są tylko trzy gabinety, które świadczą usługi w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Są to:

Indywidualna Praktyka Lekarska lek.stom. Arletta Rzyska – ul. Polna 3B, Wronki – tel. 602 864 781

NZOZ Poradnia Stomatologiczna “Prima-Med” lek.stom. Bożena Paziewska – ul. Partyzantów 14, Wronki – tel. 67 254 31 03

Gabinet Stomatologiczny Paweł Taranczewski – ul. Targowa 14, Pniewy – tel. 510 586 127

Oczywiście poza gabinetami działającymi na umowie z NFZ są też te prywatne. Jednak i te w zdecydowanej większości zawiesiły czasowo świadczenie swoich usług. W rozmowie z portalem Moje Wronki jeden ze stomatologów przyznaje, że z uwagi na charakter ich pracy i bliski kontakt z twarzą pacjentów, lekarze boją się podejmować ryzyko i przeprowadzać zabiegi.

Jedynym gabinetem prywatnym, który stara się funkcjonować w obecnych trudnych czasach jest ten prowadzony przez Krzysztofa Majkę. Jednak stomatolog zdecydował się na wprowadzenie pewnych ograniczeń. Przyjmowani są tylko pacjenci z bólami zębów, a także ilość przyjmowanych osób spadła o 50%. Z gabinetem możecie kontaktować się pod numerem telefonu 512 666 585.

fot. Pixabay

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-03-31