Rząd wprowadził nowe obostrzenia

Aby ograniczyć rozwój epidemii w Polsce, rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych nakazów i zakazów. O nowych obostrzeniach poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Nowe obostrzenia uderzą w punkty usługowe. Zamknięte zostają salony kosmetyczne, fryzjerskie, tatuażu, piercingu, itp. Podobne regulacje dotyczą wypożyczalni rowerów miejskich.

Rząd nakazał, aby w przestrzeni publicznej odległość między ludźmi wynosiła co najmniej 2 metry. W zakładach pracy mają obowiązkowo znaleźć się środki do dezynfekcji. Praca biurowa ma odbywać się w odstępach 1,5 metra między pracownikami.

Zamknięte zostają wszystkie hotele oraz noclegownie. Wyjątkiem będą miejsca wykorzystywane do kwarantanny lub przez osoby w celach zawodowych, np. przez pracowników firm budowlanych. Dalszym ograniczeniom podlegać będzie możliwość korzystania z parków, bulwarów i innych miejsc rekreacji.

Do sklepów będziemy mogli wejść dopiero, gdy będziemy mieć na rękach rękawiczki ochronne. Przy kasach w sklepach czy na straganach targowych, będą mogły znaleźć się maksymalnie trzy osoby. Natomiast w punktach pocztowych regulacje narzucają dwie osoby na okienko.

Na weekendy zamknięte zostają wszystkie sklepy budowlane.

Sklepy między godzinami 10. a 12. mają obsługiwać tylko osoby powyżej 65. roku życia. Natomiast dzieci poniżej 18. roku życia nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania bez opieki dorosłych.

Nowe zasady obejmują osoby będące w kwarantannie. Od teraz obowiązek 14-dniowego pozostania w domu dotyczyć będzie wszystkich domowników. Obostrzeniom podlegają tylko osoby, które wróciły z zagranicy.

Odwołane zostają wszystkie zabiegi rehabilitacyjne.

W komunikacji zbiorowej prywatnych przewoźników rząd nakazuje ograniczenie liczby wolnych miejsc o połowę.

Regulacje wchodzą w życie z początkiem kwietnia. Obowiązywać będą aż do odwołania.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-03-31