Kreatywnie w domu w czasie kwarantanny

Wioletta Kelly – wronczanka, obecnie mieszkająca w Irlandii, mama bliźniaków, dekoratorka wnętrz – opowiada, w jaki sposób możemy kreatywnie wykorzystać czas kwarantanny.

Teraz, gdy spędzamy tak dużo czasu zamknięci w czterech kątach, nastała idealna pora na upiększenie naszych domów. W końcu mamy możliwość zrobić to wszystko, co planowaliśmy od miesięcy. Posprzątać, zorganizować i upiększyć.

Mam dla Was super pomysł na sprawienie, żeby kwarantanna przebiegała szybciej! Czy słyszeliście kiedyś o muralu? Mural to wielkogabarytowa malatura ścienna, która staje się szalenie popularna. I nie bez powodu. Murale to sposób na niebanalne wnętrze!

Jeśli macie pokój, któremu brakuje koloru mural będzie idealnym rozwiązaniem. Malowidło ścienne może korzystnie zmienić proporcje pokoju lub ożywić go. Sprawdzi się w wąskim przedpokoju, którego nie możecie udekorować meblami lub w pokoju dzieci. Waszym pociechom z pewnością spodoba się kolorowa ściana. Malatura jest dziecinnie prosta do namalowania. Wszystko, czego będziecie potrzebowali to ołówek, dwa rozmiary pędzli, farby do ścian i ewentualnie permanentny marker oraz projektor. I nie ukrywajmy – worek cierpliwości! W końcu pomalowanie wielkiej, pustej ściany to nie hop-siup! Dlatego uważam, że teraz jest idealna pora na wykonanie muralu.

Kluczem do osiągnięcia odpowiedniego efektu jest gładka powierzchnia ściany, która da nam więcej możliwości i pozwoli na zachowanie większej liczby detali. Motywem przewodnim mogą być: nasze hobby, marzenia lub temat, który będzie korespondować z wyposażeniem Waszego wnętrza.

Spójrzcie na przykłady murali, które ja namalowałam w swoim domu. Pierwszy został namalowany “od ręki”. Użyłam ołówka, żeby naszkicować wzór, który później wypełniłam farbą.

Drugi, w pokoju dzieci, został zrobiony za pomocą projektora. Z internetu pobrałam obrazek leśnych zwierzaków, który mi się spodobał i za pomocą projektora wyświetliłam go na ścianie. Później tylko odrysowałam obrazek markerem, aby uzyskać efekt tapety. Projektor będzie dla Was idealnym rozwiązaniem, jeśli macie obawy przed malowaniem ściany “od ręki”.

Na Instagramie znajdziecie mnóstwo pomysłów na artystyczne malowanie ścian. Jest to idealne miejsce, aby się zainspirować! A jeśli już jesteście na Instagramie, będzie mi miło, jeśli zaczniecie mnie obserwować: @wioleta_kelly.

Podoba Wam się taka forma dekoracji wnętrza? Zdecydowalibyście się na mural we własnym mieszkaniu?

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2020-04-01