Nowe informacje dotyczące stacji dializ w Szamotułach

Niedawno informowaliśmy o tym, że szamotulska stacja dializ będzie przyjmować tylko i wyłącznie osoby zakażone koronawirusem. Jednak z najnowszych informacji wynika, że tak się nie stanie. Jak podaje szpital, stacja ma pełnić funkcję zabezpieczającą.

Z nowych informacji przekazanych przez NFZ i Fresenius Nephrocare Polska Sp. z o.o. dowiadujemy się, że osoby z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 nie będą dializowane w Szamotułach.

Stacja Dializ należąca do Fresenius Nephrocare Polska Sp. z o.o., ma pełnić funkcję zabezpieczenia na wypadek konieczności dializowania osoby z podejrzeniem zakażenia lub przebywającej na kwarantannie.

Jeśli zdarzą się Pacjenci – będą przywożeni przez transport Fresenius Nephrocare Polska Sp. z o.o. bezpośrednio do Stacji. Będą przekazywani w pełnym zabezpieczeniu. Nie będą przechodzić przez szpital ani punkt kontroli szpitalnej.

Stacja Dializ nie jest jednostką SP ZOZ w Szamotułach.

Szpital nie odpowiada za zabezpieczenie i transport Pacjentów Stacji Dializ.

informuje szpital w Szamotułach

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-04-01