Burmistrz Obrzycka wicewojewodą

Na stanowisko nowego wicewojewody wielkopolskiego powołany został były pracownik Zakładu Karnego we Wronkach, a obecnie burmistrz Obrzycka – Maciej Bieniek.

Informacje o powołaniu obrzyckiego włodarza na to stanowisko podała TVP Poznań. Redakcja jednak zastrzega, że wiadomość jest nieoficjalna. Jeśli informacje się potwierdzą, to burmistrz Obrzycka zostanie drugim wicewojewodą obok Anety Niestrawskiej.


Pierwsze, bardziej potwierdzone informacje o planowanej nominacji pojawiły się 18 stycznia. Ale już w grudniu zeszłego roku w kuluarach mówiło się, że nazwisko Macieja Bieńka brane jest pod uwagę.

mówi Jakub Monterial, dziennikarz Tygodnika Gazety Szamotulskiej

W związku z nominacją w Obrzycku odbędą się nowe wybory na stanowisko burmistrza. Maciej Bieniek, zanim trzykrotnie został wybrany na stanowisko włodarza miasta, pracował w Zakładzie Karnym we Wronkach.

Według „Gazety Szamotulskiej” akt powołania zostanie wręczony przez wojewodę Łukasza Mikołajczyka w poniedziałek po godzinie 13.00 podczas oficjalnej uroczystości w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.