Ognisko ptasiej grypy za miedzą

Na terenie gminy Ostroróg wystąpiło ognisko ptasiej grypy, dowiedziała się TVP Poznań. Wirus pojawił się na fermie indyków.

Jak dowiedziała się poznańska telewizja, ptasia grypa wystąpiła w Zapuście na tamtejszej fermie indyków. Hoduje się tam 40 tysięcy sztuk tych ptaków. To pierwszy przypadek wystąpienia ogniska choroby w naszym powiecie, zaledwie kilkanaście kilometrów od Wronek.

To nie jedyne potwierdzone przypadki ptasiej grypy w Wielkopolsce. W powiecie ostrowskim pojawiły się dzisiaj dwa kolejne ogniska. To już siedem przypadków wystąpienia choroby w naszym województwie.

Trwają działania służb weterynaryjnych w celu likwidacji ognisk. Dzisiaj wojewoda wielkopolski zaapelował o przestrzeganie zasad higieny oraz bioasekuracji przy obsługiwaniu drobiu. Człowiek może przenosić chorobę na swoich ubraniach, czy nawet ciele.

fot. Pixabay
via TVP Poznań

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-01-23