Akcja CBŚP za miedzą? To fake news [KOMENTARZ]

Nie ujawniono, gdzie doszło do głośnej akcji CBŚP, w której zabezpieczono 2 tony narkotyków. Jednak lokalne media chciały błysnąć.

Ogólnopolskie media, podając informację o akcji służb, w której zatrzymano 7 osób i zabezpieczono substancje niedozwolone o wartości ponad 2 miliardów złotych ograniczały się do tego, że miało to miejsce w Wielkopolsce. Dziennikarze uszanowali to, że praca służb się jeszcze nie zakończyła i nie drążyli dalej, gdzie do tego doszło.


I tutaj wszedł do gry „Wroniecki Bazar”, z którego dowiadujemy się: „Jeden z Czytelników nadesłał nam informację, że magazyn znajdował się w Obrzycku, a aresztowanie odbyło się między Obrzyckiem a Wronkami.” Jest to niezweryfikowana informacja, która wprowadza czytelników w błąd i chyba służy tylko po to, aby wejścia oraz pieniądze z reklam się zgadzały.

Do akcji nie doszło nawet na terenie powiatu szamotulskiego. Owszem, podejrzani w tej sprawie mogli mieć swoje placówki w naszym fyrtlu. Mogli, ale nie musieli. Jednak tutaj wyraźnie mowa o niedawnej, głośnej akcji.

Uważajcie, co czytacie i skąd czerpiecie informacje. O rozbiciu grupy przestępczej i likwidacji fabryki kokainy możecie przeczytać tutaj.

Fake news – fałszywa wiadomość, często o charakterze sensacyjnym, publikowana w mediach z intencją wprowadzenia odbiorcy w błąd w celu osiągnięcia korzyści finansowych, politycznych lub prestiżowych.

czytamy na Wikipedii

fot CBŚP