Juniorzy Błękitnych w drodze na poziom centralny [FOTO]

Juniorzy młodsi Błękitnych Wronki stoją przed szansą powrotu do Centralnej Ligi Juniorów. Do pokonania został jeszcze bydgoski Zawisza.

Dobra gra jesienią w lidze wojewódzkiej pozwoliła juniorom Błękitnych awansować do barażów o Centralną Ligę Juniorów. Pierwszą przeszkodą był najlepszy zespół drugiej, równoległej grupy w Wielkopolsce – UKS Śrem.

W pierwszym meczu podopieczni Michała Dolaty efektownie pokonali swoich rywali, strzelając im pięć bramek, a samemu tracąc tylko jedną. Rewanż był bardziej wyrównany, ale Błękitni kontrolowali wynik. W Śremie na zakończenie meczu było 3:3 i to Błękitni grali dalej.

Do zrobienia zostały jeszcze dwa kroki. Pierwszy zostanie wykonany w najbliższą sobotę. Błękitni zagrają w Bydgoszczy z tamtejszym Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym, włączonym do stowarzyszenia Zawisza Bydgoszcz. Bydgoszczanie przystępują do meczu jako najlepsza drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego. Rewanż zostanie rozegrany już we wtorek w Popowie.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2019-11-22