Darmowe wejściówki dla Czytelniczek „Moich Wronek”

Grupa Amica oraz Fundacja Amicis wspólnie z „Kwiatem Kobiecości” działającym na rzecz walki z rakiem szyjki macicy organizują dzisiaj (w poniedziałek 25 listopada) spotkanie dla kobiet, które ma na celu szerzenie profilaktyki badań cytologicznych oraz zdrowego trybu życia. To już kolejna taka akcja w tym roku, w którą zaangażował się producent sprzętu AGD z Wronek. Na spotkanie zaproszone są panie zatrudnione w Grupie Amica, ale za pośrednictwem naszego portalu wejściówki mogą otrzymać także kobiety spoza firmy.

W zeszłym roku Amica wraz z Fundacją Amicis rozpoczęły współpracę z ogólnopolską organizacją Kwiat Kobiecości, która ma na celu poszerzać wiedzę kobiet o profilaktyce w zakresie kobiecych chorób nowotworowych. Z tego powodu zorganizowano spotkania w szkołach średnich we Wronkach, podczas których Ida Karpińska, prezes Organizacji Kwiat Kobiecości, opowiadała o swoich przeżyciach z chorobą oraz o tym, jak skutecznie chronić się przed zagrożeniem – tak rozpoczęła się współpraca, która trwa do dziś.

Przez dwa lata współpracy zorganizowano wiele akcji promujących idee Kwiatu Kobiecości wewnątrz firmy oraz kilka spotkań dla wszystkich mieszkanek Wronek i okolic np. zeszłoroczne spotkanie „Kobiety dla Kobiet” w kinoteatrze Gwiazda we Wronkach. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego 25 listopada 2019 roku o godzinie 17.00 w hotelu „Olympic” we Wronkach, odbędzie się kolejne spotkanie skierowane do Pań. Z tej okazji mamy do rozdania wejściówki na to wydarzenie. Otrzymają je panie (pierwsze siedem osób), które zadzwonią dzisiaj w godzinach od 15:45 do 16:15 pod numer telefonu 67 38 16 484.

Spotkanie oprócz profilaktyki i edukacji w zakresie kobiecych chorób nowotworowych będzie poruszało zagadnienia zdrowego trybu życia, motywacji oraz pasji do sportu. Kobiety będą miały możliwość wziąć udział w prelekcjach dotyczących zdrowego odżywiania oraz wygrać atrakcyjne nagrody w konkursie. W programie jest również edukacja w zakresie samobadania piersi.

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości jest inicjatywą Idy Karpińskiej i kobiet, które tak jak ona walczyły i wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. Postanowiły powołać ją do życia, ponieważ statystyki zachorowań na RSM w Polsce były i są przerażające. Na własnej skórze odczuły, czego potrzebuje kobieta, która dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy. Stworzyły organizację, która towarzyszy kobietom w tych trudnych chwilach, która wspiera i pomaga – dodaje otuchy. Organizacja stawia przede wszystkim na profilaktykę, dostęp do informacji, edukację i zmianę świadomości w podejściu do zdrowia, nie tylko samych kobiet, ale również i mężczyzn. Wczesne wykrycie RSM daje stu procentową gwarancję wyleczenia.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2019-11-25