Wszystkich Świętych w gminie Wronki

Uroczystość Wszystkich Świętych, którą w Kościele katolickim obchodzimy 1 listopada, jest czasem wspominania tych, którzy żyli na ziemi, wypełniając Bożą wolę. Wierni modlą się tego dnia za wstawiennictwem nie tylko osób uznanych oficjalnie za świętych i błogosławionych, ale także wiernych zmarłych, którzy osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie.

Oczywiście oprócz radosnego aspektu świętowania tego, że dla każdego z nas zostało przygotowane miejsce w niebie, myślimy o tych, którzy do Boga odeszli przed nami – naszych bliskich, znajomych, osobach, które szanowaliśmy. A Kościół w liturgii wspomina ich 2 listopada, w Dzień Zaduszny.

Tradycją jest nawiedzanie w tym czasie cmentarzy i modlitwa za zmarłych. Na cmentarzach są odprawiane nabożeństwa, alejkami przechodzą procesje.

Poniżej znajdziecie godziny mszy świętych oraz nabożeństw na cmentarzach, które będą odprawiane w naszej gminie, a także informacje o parkingach.

1 listopada 2019 r. – piątek

12:00 – msza święta na cmentarzu komunalnym we Wronkach
14:00 – msza święta na cmentarzu parafialnym we Wronkach

10:00 – msza święta w kościele w Chojnie
14:00 – msza święta na cmentarzu w Chojnie

7:30 – msza święta w kościele w Biezdrowie
10:30 – msza święta na cmentarzu w Wartosławiu
13:00 – msza święta na cmentarzu w Biezdrowie

Organizacja ruchu

Policja i Straż Miejska apelują, by mieszkańcy – którzy mogą dojść pieszo na cmentarze – nie korzystali z samochodów.

Sugerujemy także rozważenie możliwości pozostawienia samochodu na parkingu przy Placu Targowym. Do dyspozycji zainteresowanych osób będzie cały teren, łącznie z miejscem przeznaczonym na miejskie targowisko.

Przy cmentarzu parafialnym zostaną ustawione przenośne toalety w okolicach wejść od ul. Sierakowskiej i ul. Powstańców Wlkp. Przy cmentarzach służbę pełnić będą strażnicy miejscy i policjanci.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2019-10-29