Biezdrowski pielgrzym został uszkodzony

Wywrócona ławka, zniszczona tablica i uszkodzona rzeźba pielgrzyma Wojciecha. Coś, co początkowo wyglądało na akt wandalizmu, okazało się skutkiem nieszczęśliwego wypadku.

W czwartek rano, mieszkaniec Wronek przejeżdżający przez Biezdrowo, zauważył, że elementy zdobiące miejscowość zostały zniszczone. Początkowo wyglądało to na bezprecedensowy akt wandalizmu. Jednak było zupełnie inaczej.

Jak udało nam się dowiedzieć, kierowca pojazdu osobowego, jadąc ze strony biezdrowskiego pałacu, złapał pobocze, stracił panowanie nad autem i wjechał w miejsce poświęcone pielgrzymowi.


Efekty widać na zdjęciu. Ławka została wywrócona. Tablica kompletnie zniszczona. Natomiast sam pielgrzym stracił kostur oraz uszkodzeniu uległy jego nogi.

Około godziny 11. rzeźba wróciła na swoje miejsce. Możliwe, że sam sprawca poczuł się do naprawy wyrządzonych przez siebie szkód.

Autorem rzeźby jest Eugeniusz Tacik. Jej odsłonięcia dokonano 5 stycznia 2017 roku. Pielgrzym Wojciech to nawiązanie do legendy o powstaniu Biezdrowa.

fot. Waldemar Sobkowski

fot. Waldemar Sobkowski