Godali po naszymu [FOTO]

Uczniowie szkół z naszego regionu Wielkopolski walczyli o statuetkę Złotego Dudka w gwarowym konkursie Kwileckie Godanie z Puszczą Notecką.

Około 40 uczniów z wielkopolskich szkół rywalizowało o statuetkę Złotego Dudka, będącą główną nagrodą w corocznym konkursie gwarowym organizowanym przez Centrum Kultury i Edukacji w Kwilczu oraz Stowarzyszenie Puszcza Notecka. – Celem turnieju jest pielęgnowanie i kultywowanie gwary poznańskiej i uwrażliwienie młodego pokolenia na kulturę, historię i obyczajowość województwa wielkopolskiego. Młodzież zaprezentowała swe talenty w krótkich wystąpieniach, w których korzystali z gwary poznańskiej. Uczniowie często ubrani byli w stroje charakterystyczne dla Wielkopolski sprzed lat.

Zadaniem jury była ocena poprawności gwarowej, doboru gawęd, interpretacji tekstu, stroju i gry aktorskiej, ogólnego wyrazu artystycznego. Dla laureatów konkursu przewidziano nagrody za: I miejsce – złoty dudek (250 złotych), II miejsce – srebrny dudek (150 złotych), III miejsce – brązowy dudek (100 złotych). Przyznano również nagrody specjalne ufundowane przez Stowarzyszenie Puszcza Notecka.Kategoria I – klasy IV-VI Szkoły Podstawowej
I MIEJSCE Kamila Dehmel (SP Kwilcz)
II MIEJSCE Tobiasz Mizera (SP Lubosz)
III MIEJSCE Julia Lemańska (SP Biezdrowo)
Wyróżnienie
Zuzanna Matalewska (SP Kwilcz)

Kategoria II –  klasy VII-VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum
I MIEJSCE Katarzyna Rakoczy (SP Lutom)
II MIEJSCE Magdalena Jarosz (SP Lutom)
III MIEJSCE Patrycja Piasek (SP3 Wronki)

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal mojeWronki.pl.