Jaka będzie pogoda na majówkę?

Majówka za pasem. Warto wiedzieć, jaka czeka nas pogoda w nadchodzące dni, abyśmy mogli się do niej dostosować. Razem z Hubertem Sierszulskim z MeteoDozoru przygotowaliśmy dla Was prognozę.

Rok temu temperatura w trakcie majówki nie przekroczyła w naszym regionie nawet 16°C, chłodna aura wraz z przelotnymi opadami deszczu była dość dokuczliwa. Już w obecnej chwili możemy zapewnić, że ten ubiegłoroczny schemat się na szczęście nie powtórzy.
Po trwającym obecnie ochłodzeniu, które potrwa jeszcze jutro, od soboty nastąpi dość szybkie ocieplenie. Możliwe, że temperatura maksymalna w przyszłą niedzielę przekroczy nawet 26°C. Jednak zbliżający się epizod znacznego ocieplenia drugiej części przyszłego weekendu nie jest równoznaczny z bardzo ciepłą majówką. Po ciepłym poniedziałku (czyli ostatnim dniu kwietnia) nastąpi ochłodzenie. Temperatura maksymalna w trakcie dwóch pierwszych dni maja nie przekroczy niestety 20°C, wyjątkiem będzie czwartek (03.05), gdzie możemy spodziewać się kolejnego ocieplenia i wzrostu temperatury do 24°C.

Poniżej prezentujemy wstępną, skróconą prognozę dedykowaną dla naszego regionu na okres nadchodzącej majówki:

Wtorek 01.05
W ciągu dnia dość pogodnie, zachmurzanie małe do umiarkowanego.
Temperatura maksymalna 18°C.

Środa 02.05
W pierwszej części dnia zachmurzanie umiarkowane, po południu przeważające z licznymi przejaśnieniami.
Temperatura maksymalna 19°C.

Czwartek 03.05
W pierwszej części dnia zachmurzanie przeważające z przejaśnieniami, po południu umiarkowane.
Temperatura maksymalna 24°C.

foto. Iwona Antoszewska – Fotografia wykonana podczas czwartkowej burzy. Ulewa nad Wronkami widziana w Samołężu.