Przychodnia Rodzinna już działa – znamy pierwsze dyżury

1 marca działalność rozpoczęła Przychodnia Rodzinna uruchomiona we Wronkach przez Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie. W najbliższym okresie pacjentów z terenu Miasta i Gminy Wronki przyjmować będzie 4 lekarzy.

Lekarzami Podstawowej Opieki Zdrowotnej są lekarz rodzinny dr Krzysztof Podlacha oraz lekarz pediatra dr Barbara Ackerman. Lekarzami wspomagającymi w najbliższym okresie będą dr Stanisław Kobiałkowski, dr Anna Rapczyńska oraz lekarz pediatra dr Kinga Ilnicka.

Głównym celem ZZOZ w Czarnkowie jest zapewnienie przez 5 dni w tygodniu lekarza pediatry dla najmłodszych pacjentów Miasta i Gminy Wronki. Również dorośli pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę przez 5 dni w tygodniu, zarówno do południa, jak i po południu.
Dyżury lekarzy POZ we Wronkach od 2 do 16 marca 2018:
Do 16 marca dr Krzysztof Podlacha przebywa na zwolnieniu lekarskim. W jego zastępstwie od poniedziałku do piątku od godziny 8:30 do godziny 13:30 pacjentów przyjmować będzie dr Anna Rapczyńska. Natomiast dr Stanisław Kobiałkowski przyjmował będzie pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach od 15 do 17.
Lekarzem aktywnym POZ we Wronkach od 1 marca jest dr Barbara Ackerman, która przyjmować będzie pacjentów w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach od 8:30 do 12:30 lub do ostatniego małego pacjenta. We wtorki od godziny 8:30 do 12:30 lub do ostatniego pacjenta, najmłodszych mieszkańców gminy Wronki przyjmować będzie natomiast dr Kinga Ilnicka.

Jednocześnie Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie informuje, że nadal prowadzone są rozmowy z kolejnymi lekarzami rodzinnymi, by skrócić czas przebywania pacjentów w przychodni i spełnić oczekiwania mieszkańców Miasta i Gminy Wronki.

via Łukasz Salamandra
rzecznik prasowy ZZOZ w Czarnkowie