Szpital w Czarnkowie odpowiada na falę krytyki

Po rozpoczęciu działalności przez czarnkowską Podstawową Opiekę Zdrowotną posypała się lawina negatywnych komentarzy, dotycząca składu osobowego lekarzy.

Większość komentarzy po otwarciu nowej przychodni we Wronkach jest zdecydowanie negatywna. Komentujący zarzucają, że nowi-starzy lekarze to nieporozumienie. Szpital w Czarnkowie nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań, przynajmniej obecnie.

Pod koniec zeszłego tygodnia, zapytaliśmy ZZOZ w Czarnkowie o powody skorzystania z usług tych lekarzy, a także o to, w jaki sposób lecznica może zachęcić mieszkańców Wronek do złożenia deklaracji.
Czy wronczanie, których dotychczasowymi lekarzami rodzinnymi byli dr Kobiałkowski lub dr Podlacha muszą składać ponowną deklarację świadczeń?
Tak. Zmieniła się bowiem przychodnia. Jest to zupełnie inna jednostka prowadzona przez inny organ. Ponowne złożenie deklaracji przez pacjentów jest zatem konieczne, by móc rozliczać się z Narodowym Funduszem Zdrowia. Konieczne jest również sporządzenie kserokopii dokumentacji medycznej każdego pacjenta, który zechce zapisać się do Przychodni Lekarza Rodzinnego we Wronkach.

W sieci pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Czytelnicy sugerują, że taka zmiana jest żadną. Według nich, jakość świadczonych usług przez wyżej wymienionych lekarzy pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego ZZOZ korzysta z ich usług i czy w przyszłości możemy spodziewać się „nowych twarzy” w Państwa POZ?
Poradnia Lekarza Rodzinnego we Wronkach funkcjonuje od 2 dni. Uważamy, że to zdecydowanie za wcześnie, by ocenić pracę całego sztabu ludzi, któremu udało się wdrożyć ten pomysł w życie. Jak widać po pierwszym grafiku przesłanym do Państwa 1 marca będą lekarze aktywni i lekarze wspierający. Trwają również rozmowy i ciągłe poszukiwania kolejnych lekarzy, którzy będą mogli dołączyć do zespołu budowanego we Wronkach. W przyszłości na pewno spodziewać się będzie można „nowych twarzy”. O każdej decyzji personalnej informować będziemy pacjentów i media na bieżąco.
Ilu pacjentów złożyło deklarację do tej pory?
Na chwilę obecną nie podajemy takich informacji. Zapewnić jednak mogę, że informatycy cały czas wbijają nowe deklaracje do systemu.

Po pojawieniu się nazwisk lekarzy, które wzbudziły wiele słów krytyki, część osób zrezygnowała z zapisania się do Państwa POZ. W jaki sposób chcą Państwo zachęcić takie osoby do złożenia deklaracji?
W najbliższych dniach Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie rozpocznie kampanię informacyjno-promocyjną na terenie Miasta i Gminy Wronki. Chcemy pokazać, że jesteśmy placówką przyjazną dla małych i dorosłych pacjentów oraz otwartą na wszelkie uwagi i krytykę. Nie będziemy jednak brali pod uwagę krytyki osób postronnych, które nie są pacjentami naszego POZ we Wronkach. Podkreślę raz jeszcze, że zespół lekarzy dopiero się tworzy i potrzebujemy trochę czasu, by sytuacja w placówce w pełni się wykrystalizowała.

Na pytania odpowiadał Łukasza Salamandra, rzecznik prasowy ZZOZ w Czarnkowie.

fot ZZOZ w Czarnkowie