Nie żyje Ryszard Podlewski

2 marca zmarł pochodzący z Wronek dziennikarz – Ryszard Podlewski. Był znanym felietonistą i aforystą.

W piątek, 2 marca w wieku 86 lat zmarł Ryszard Podlewski, uznany dziennikarz i publicysta Głosu Poznańskiego i Telewizji Poznań. Był twórcą popularnych felietonów i reportaży, błyskotliwy aforysta, szanowany autorytet.

Ryszard Podlewski urodził się 1932 r. we Wronkach. W 1955 r. ukończył studia na Uniwersytecie Poznańskim, a w 1973 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Uzyskał tytuł magistra dziennikarstwa. W 1975 r. rozpoczął pracę w Ośrodku Telewizyjnym w Poznaniu na stanowisku starszego redaktora w Redakcji Programów Rozrywkowych. Następnie pracował jako kierownik Redakcji Sportu i Turystyki, starszy publicysta w Redakcji Programów Publicystycznych, komentator i kierownik redakcji w Redakcji Programów Informacyjnych.
Był wydawcą programu „Obiektyw” i programu „Teleskop”. Specjalizował się w problematyce społecznej. W okresie wielu lat pracy w Radiu i Telewizji stworzył wiele interesujących materiałów dziennikarskich. W latach 1987-1995 prowadził m.in. cykl popularnych programów publicystyczno-interwencyjnych pt. „Gwóźdź w bucie”, poruszających prostą problematykę codziennych, zwykłych kłopotów, jakie napotykał przeciętny obywatel. W Oddziale TVP w Poznaniu pracował do 1995 roku.

Ryszard Podlewski został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi (1987 r.), Odznaką „Zasłużony dla Województwa Poznańskiego” (1979 r.), Honorową Odznaką Miasta Poznania (1980 r.).

via TVP Poznań
fot Łazarz.pl