Dwa nowe znaki przed zakrętem w Pile

Po ostatnim wypadku, do jakiego doszło na łuku drogi wojewódzkiej w Pile, skierowaliśmy się do zarządcy drogi z zapytaniem, dotyczącym ewentualnych zmian na tym odcinku, które mogłyby poprawić bezpieczeństwo użytkowników trasy.

 

Do zdarzeń drogowych na tym odcinku drogi dochodzi bardzo często. Na szczęście, do tej pory nikt nie odniósł tam poważnych obrażeń. Najczęściej z ustaleń Policji wynikało, że powodem wypadków jest niedostosowanie się kierowców do warunków panujących na drodze. Skierowaliśmy zapytanie do Wielkopolskiego Zarządcy Dróg Wojewódzkich, dotyczące możliwej poprawy bezpieczeństwa na drodze w Pile. Rejon Dróg Wojewódzkich w Szamotułach postanowił umieścić tam dwa nowe znaki.

 

Na odcinku od Wronek do Piotrowa nawierzchnia jest w stanie dobrym z widocznym oznakowaniem poziomym i pionowym.
Z posiadanych informacji od policji wynika, że przyczyną ostatniego wypadku był błąd kierowcy pojazdu osobowego, który zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do kolizji z nadjeżdżającym z przeciwka pojazdem ciężarowym, a nie stan drogi wojewódzkiej.
Zdaniem Rejonu kierowcy nie stosują się do oznakowania ustawionego przed zakrętem i nie dostosowują prędkości jazdy do istniejących warunków pogodowych panujących na drodze.
RDW po otrzymaniu informacji o wypadku postanowił doznakować łuk w miejscowości Piła i w dniach 20 i 21 października ustawił znaki, jeden z tabliczką „WYPADKI” oraz ograniczający prędkość do 70km/h, co powinno uczulić kierowców na możliwość wystąpienia w tym miejscu zagrożenia. odpowiada Grzegorz Bręczewski z Rejonu Dróg Wojewódzkich w Szamotułach