Wybieramy Parlament

Większość z nas pewnie myśli już tylko o tym, kiedy kampania wyborcza się skończy. Mamy dobrą wiadomość – piątek to jej ostatni dzień. W niedzielę natomiast podejmiemy wybór, najważniejsze jest jednak to, żebyśmy zdecydowali się pójść i zagłosować. A poniżej ważne informacje, dotyczące wyborów w naszej gminie.

Cisza wyborcza rozpoczyna się 24 godziny przed dniem głosowania, tj. 24 października 2015 r. od godz. 0.00 i trwa do zakończenia głosowania, tj. do godz. 21.00 w dniu 25 października 2015 r., jeżeli żadna z obwodowych komisji wyborczych, w wyniku nadzwyczajnych wydarzeń, nie podejmie uchwały o przedłużeniu głosowania.

W okresie tym zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej, w tym zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych.

Głosować możemy w niedzielę 25 października w godzinach od 7:00 do 21:00.

Karta z kandydatami do Sejmu będzie miała formę książeczki, na pierwszej stronie znajdziemy informację jak oddać ważny głos, druga kartka to spis treści, na której nie oddajemy głosu. Na kolejnych stronach są umieszczone listy z kandydatami na posłów, głosować można tylko na jedną listę, stawiając znak X obok nazwiska jednego kandydata. To oznacza, że w całej książeczce możemy postawić tylko jeden znak X.

Listę kandydatów do Sejmu z naszego okręgu znajdziecie tutaj

Karta z kandydatami do Senatu będzie miała żółty kolor, znajdziemy na niej nazwiska kandydatów na senatorów oraz nazwy lub skróty komitetów wyborczych, które kandydata zgłosiły. Wybieramy tylko jednego kandydata, stawiając znak X w kratce obok jego nazwiska.

Listę kandydatów do Senatu z naszego okręgu znajdziecie  tutaj

Przypominamy również, gdzie możecie w gminie Wronki oddawać głosy, poniżej link do listy komisji wyborczych.

Komisje wyborcze – Miasto i Gmina Wronki

Pamiętajmy, że każdy głos się liczy i niezależnie od naszych poglądów warto pójść głosować.