Pirat drogowy w rękach policji

Policjanci z szamotulskiej drogówki, na trasie z Szamotuł do Wronek zatrzymali kolejne prawo jazdy. Kierujący Volvo przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 75 km/h. Dostał mandat karny i teraz przez trzy miesiące nie będzie miał uprawnień do kierowania samochodem.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około godziny 9.40. Pełniąc służbę na trasie z Szamotuł do Wronek (w Pęckowie) szamotulska drogówka „namierzyła” kierującego samochodem marki Volvo, który na terenie zabudowanym poruszał się z dużą prędkością.

Okazało się, że w miejscu, w którym dozwolona prędkość to 50km/h mężczyzna jechał z prędkością 126km/h. Przekroczył więc dozwoloną prędkość o ponad 75km/h. Po przeprowadzonej kontroli drogowej, kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Wronki.

W związku z powyższym, w świetle obowiązujących od maja przepisów, interweniująca policjantka zatrzymała mężczyźnie prawo jazdy za pokwitowaniem. Wobec mężczyzny zostanie wszczęte postępowanie administracyjne dotyczące zatrzymania uprawnień. Ponadto za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i 10 pumktami karnymi.

Teraz 29-latek przez trzy miesiące nie będzie miał prawa jazdy.

Autor: st.sierż. Sandra Śrama, oficer ds. prasowych KPP w Szamotułach

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2015-06-12