Strażacy na start!

Już w najbliższą sobotę odbędą się zawody sportowe-pożarnicze w Wartosławiu. Jest to pokaz sprawności naszych strażaków z Gminy Wronki. W dzień zawodów prognozuje się 34 stopni temperatury, więc pamiętajcie o butelce wody. 

Strażacy zmierzą się w dwóch konkurencjach w tzw. bojówce oraz na sztafecie. Z pewnością nie zabraknie emocji, rywalizacji i nagród. Zwycięska drużyna dostanie awans do zawodów powiatowych. W zeszłym roku zwyciężyła drużyna z OSP Jasionna. A Wy, kogo typujecie na zwycięzców tegorocznych zawodów? Początek zawodów w sobotę o godzinie 15 na boisku w Wartosławiu.

RStraz27 (10)

Opis konkurencji:

Pierwszą konkurencją jest sztafeta składająca się z 7 odcinków po 50 metrów. Na każdym odcinku znajduje się jakaś przeszkoda lub zadanie, które należy poprawnie wykonać, pałeczką w sztafecie jest prądownica o długości conajmniej 20 cm. Tor składa się z 7 odcinków:

I

Na 10 metrze odcinka ułożony jest wąż W-75 zwinięty w krąg podwójny, zawodnik chwyta jedną z końcówek i spina ją z nasadą wylotową rozdzielacza znajdującego się na 35 metrze odcinka.

II

Przeszkodą jest płotek lekkoatletyczny, który  należy przeskoczyć

III

Zawodnik musi pokonać 2 metrowy rów

IV

Zawodnik musi pokonać slalomem ustawione w rzędzie trzy tyczki odległe od siebie o 1 m

V

Zawodnik musi przebiec po 6 metrowej równoważni

VI

Zawodnik musi pokonać drewnianą ścianę o wysokości co najmniej 1,7 m

VII

Zawodnik dobiega do ułożonego węża W-52 i rozdzielacza, łączy ze sobą rozdzielacz z wężem a wąż z prądownicą

RStraz27 (27)

 

Drugą konkurencją jest ćwiczenie bojowe. W konkurencji tej udział bierze również 8 zawodników i każdy z nich ma przyporządkowane zadanie do wykonania.

Skład drużyny na ćwiczenia bojowe:

  • Dowódca
  • Przodownik I roty
  • Pomocnik przodownika I roty
  • Przodownik II roty
  • Pomocnik przodownika II roty
  • rozdzielaczowy
  • łącznik
  • mechanik

RStraz27 (43)

Trzecią konkurencją jest hydronetka. Składa się z 5 zawodników. Polega ona na przebiegnięciu przez płotki, rozpoznaniu sprzętu strażackiego, dobiegnięciu z hydronetką do linii prądownika, a następnie podaniu prądu wody z hydronetki do nalewaka tak, aby włączyło się światełko, oznaczające napełnienie zbiornika nalewaka.