Policja zatrzymała złodzieja

Policjanci z Szamotuł oraz Wronek zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież oraz o kradzież z włamaniem. Do przestępczych zdarzeń doszło w listopadzie ubiegłego roku we Wronkach. Po zebraniu odpowiednich dowodów policjanci przedstawili podejrzewanemu zarzuty. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Przedwczoraj tj. 10 marca br. policjanci z Szamotuł zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Obrzycko, który jest podejrzewany o kradzież oraz kradzież z włamaniem.
Do powyższych przestępstw doszło w nocy z 7 na 8 listopada 2014 roku we Wronkach. Wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że nieznany sprawca, z niezabezpieczonego samochodu, ukradł smartfon wart około 800 zł. Drugie przestępstwo popełniono kilka godzin później. Złodziej włamał się do sklepu spożywczego poprzez wybicie szyby w drzwiach i ukradł pieniądze oraz papierosy.

Sprawy te wyjaśniali policjanci z Wronek oraz z Szamotuł. Funkcjonariusze zbierali niezbędne dowody. Dzięki dokładnej analizie oraz uzyskanym informacjom, policjanci trafili na trop włamywacza.
Okazało się, że był nim mieszkaniec gminy Obrzycko. Mężczyzna został zatrzymany przedwczoraj. Trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj zatrzymany usłyszał dwa zarzuty – kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów.

Za te przestępstwa polskie prawo przewiduje do 5 oraz do 10 lat więzienia.

Autor: st.sierż. Sandra Śrama, KPP Szamotuły