Autobusem na podwójnym gazie

W poniedziałek, w ramach akcji „Trzeźwy Poranek”, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Szamotuł udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu, kierującemu autokarem. Mężczyzna przewoził 20 osób. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia.

W poniedziałek 2 lutego br., we wczesnych godzinach porannych we Wronkach i w pobliskich miejscowościach, policjanci z szamotulskiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”, mające na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Kontrole drogowe, w ramach powyższych działań, tego dnia prowadzone były również w Dusznikach .

Zadaniem policjantów było zbadanie jak największej liczby kierujących, przy jak najmniejszej uciążliwości dla odbywającego się ruchu. W ramach niniejszych działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości u ponad 320 kierujących pojazdami.

W trakcie prowadzonych działań w miejscowości Stare Miasto policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, kierującego autokarem. Kierowca przewoził pasażerów. Jak się okazało 66-letni mieszkaniec Wronek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Po przeprowadzonym na miejscu badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna miał ponad 0,70 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdem, a autokar zabezpieczył jego właściciel.

Podejrzanemu o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia.

Źródło: KPP Szamotuły