TSA i Afromental na Dniach Wronek?

Polska legenda sceny rockowej oraz znany zespół reggae mają wystąpić w tym roku na Dniach Wronek. Jak dowiedział się portal mojeWronki.pl, na tegorocznym święcie miasta wystąpić mają zespoły TSA oraz Afromental.

tsa-wronki

WOK potwierdza, że rozmowy trwają, ale to nie jest jeszcze nic pewnego. Na tę chwilę nie wiemy czy będą to jedyni znani muzycy, którzy wystąpią na święcie miasta w 2015 roku. Nie wiemy też, czy któryś z tych zespołów będzie traktowany jako „gwiazda” całej imprezy.

Jesteśmy na etapie prowadzenia rozmów z powyższymi Zespołami, ale nie mamy jeszcze podpisanej żadnej umowy, więc nie możemy potwierdzić.

Odpowiada portalowi Magda Gackowska z Wronieckiego Ośrodka Kultury.

 

TSA (skrót od: Tajne Stowarzyszenie Abstynentów) – polski zespół rockowy, zaliczony do prekursorów heavy metalu w Polsce. Powstał w 1979 roku w Opolu, z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza „Whatfora” Zatwarnickiego. Zespół zadebiutował w 1981 roku singlem Mass Media/Wpadka, jednakże pierwszy album studyjny pod tytułem TSA ukazał się dopiero w 1983 roku. Czytaj więcej…

 

Afromental – polska grupa muzyczna pochodząca z Olsztyna działająca od 2004 roku wykonująca muzykę z pogranicza funk, reggae, R&B, hip-hopu i soul. Zespół Afromental debiutował na I Przeglądzie Młodych Kapel Gazety Olsztyńskiej. Znalazł się w „Złotej dziesiątce” Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Gama w Kołobrzegu, za interpretację utworu „Bananowy Song” grupy Vox w stylu reggae. Uzyskał też za nią wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Czytaj więcej…