Zza miedzy… policyjny pościg za podpalaczami

 

Informacja nie dotyczy naszej gminy, ale bliskiej okolicy. Policjanci z Czarnkowa i Obornik zatrzymali pięć osób, podejrzanych o podpalenia elewacji domów w kilku miejscowościach.  

kpp-czarnkow

12 stycznia br. dyżurny KPP w Obornikach otrzymał zgłoszenie od dyżurnego KPP w Czarnkowie  o uciekających sprawcach  podpaleń na terenie gminy Czarnków, którzy mogą kierować się w stronę Obornik.  Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego natychmiast udali się w kierunku, w którym mogli poruszać się sprawcy licznych podpaleń. Podejrzewani jechali samochodem marki BMW.
Funkcjonariusze, jadąc w kierunku miejscowości Ryczywół,  zauważyli  jadący z naprzeciwka z dużą prędkością samochód osobowy marki BMW. Policjanci Wydziału Kryminalnego natychmiast zawrócili i podjęli  pościg za jadącym samochodem. Kierujący samochodem  pędził ulicami miasta Oborniki prawie 200 km/h. W trakcie ucieczki kierujący samochodem nie zapanował nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne tzw. małego mostu. Rozbity pojazd stanął na środku mostu całkowicie go blokując. Z rozbitego BMW wysiadło dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali wspomniane osoby.
Kierującemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Odpowie przed sądem  za spowodowanie kolizji.
Natomiast sprawę licznych podpaleń prowadzą  funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.
Źródło: KPP Czarnków, KPP Oborniki