Zza miedzy… policyjny pościg za podpalaczami

Informacja nie dotyczy naszej gminy, ale bliskiej okolicy. Policjanci z Czarnkowa i Obornik zatrzymali pięć osób, podejrzanych o podpalenia elewacji domów w kilku miejscowościach.

kpp-czarnkow

12 stycznia br. dyżurny KPP w Obornikach otrzymał zgłoszenie od dyżurnego KPP w Czarnkowie o uciekających sprawcach podpaleń na terenie gminy Czarnków, którzy mogą kierować się w stronę Obornik. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego natychmiast udali się w kierunku, w którym mogli poruszać się sprawcy licznych podpaleń. Podejrzewani jechali samochodem marki BMW.
Funkcjonariusze, jadąc w kierunku miejscowości Ryczywół, zauważyli jadący z naprzeciwka z dużą prędkością samochód osobowy marki BMW. Policjanci Wydziału Kryminalnego natychmiast zawrócili i podjęli pościg za jadącym samochodem. Kierujący samochodem pędził ulicami miasta Oborniki prawie 200 km/h. W trakcie ucieczki kierujący samochodem nie zapanował nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne tzw. małego mostu. Rozbity pojazd stanął na środku mostu całkowicie go blokując. Z rozbitego BMW wysiadło dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali wspomniane osoby.
Kierującemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji.
Natomiast sprawę licznych podpaleń prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.
Źródło: KPP Czarnków, KPP Oborniki

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2015-01-16