Eurokoło dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 11 stycznia 2015 r. pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, lecz uczniowie należący do Eurokoła przy ZS Nr 2 im. S. Konarskiego już o godz. 8.00 stawili się na odprawie we wronieckim sztabie WOŚP. W dużej sali WOK-u wolontariusze odebrali puszki, szaliki, identyfikatory oraz serduszka. Następnie odbyła się pogadanka z szefem sztabu oraz policjantem na temat zasad kwestowania i zachowania bezpieczeństwa.

WOŚP 2015

O godzinie 9.00 kwestujący ruszyli na ulice miasta i natychmiast poznali szczodrość napotkanych wronczan. Na widok młodzieży z serduszkami większość mieszkańców reagowała bardzo przyjaźnie. Do puszek trafiały kolejne złotówki. Pomimo chłodu oraz porywistego wiatru, młodzi ludzie wytrwale przemierzali miasto w poszukiwaniu darczyńców. Przed zimnem mogli schronić się we Wronieckim Ośrodku Kultury, gdzie czekała na nich gorąca herbata i ciastka. W sali WOK -u o godz. 15.00 rozpoczęto program, na który składały się licytacje, pokazy i koncerty. Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był pokaz sztucznych ogni, czyli „światełko do nieba”.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Wronki

Wronczanie wrzucili do puszek aż 10 863 zł., natomiast kwota, jaką w sumie zebrano podczas 23 Finału WOŚP we Wronkach to 23 290,86 zł. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pokazała, że ludzi o dobrym i pięknym sercu w naszym mieście jest wielu. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli tę szlachetną ideę.

 

 

Agnieszka Sobkowiak