Wystawa „Ziemia z Nieba”

17 stycznia, w sobotę, w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę „Ziemia z Nieba”, przygotowaną przez szkoły, należące do Klubu Małych Odkrywców w Centrum Nauki Kopernik.

ziemia-z-nieba-wronkifot. kmo.org.pl

Głównym celem powstania wystawy było ukazanie piękna naszej planety z perspektywy niedostępnej dla ludzkiego oka. Wystawa prezentuje unikatowe zdjęcia Ziemi, wykonane przez kluby, za pośrednictwem kamery umieszczonej na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Projekt Klubów Młodego Odkrywcy powstał w 2002 roku z inicjatywy Janusza Laski i Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego. Był on skierowany do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych, którzy podczas zajęć pozalekcyjnych wykonywali eksperymenty i doświadczenia naukowe poszerzając swoją wiedzę przyrodniczą. Interaktywna metoda pracy z młodzieżą miała zaszczepić wśród nich modę na eksperymentowanie, rozbudzić ciekawość, a także inspirować do samodzielnego zdobywania wiedzy. (kmo.org.pl)

 

ziemia-z-nieba-wronki2fot. kmo.org.pl

Akademia Odkrywców – klub ze Szkoły w Nowej Wsi, przygotował jedną z plansz, które zostaną zaprezentowane w czasie wystawy. Od godziny 10:00 do godziny 13:00 w szkole będzie możliwość spotkania z wieloma interesującymi osobami, zajmującymi się astronomią , fotografią i modelarstwem, a uczniowie z Klubu Młodych Odkrywców zaprezentują ciekawe doświadczenia i eksperymenty.