Zapraszamy na „Wiersze (pod)różne”

Gminny Ośrodek Kultury w Chrzypsku Wielkimi Hufiec ZHP Szamotuły zapraszają 10 listopada o godz. 19.00 na koncert Kuby Blokesza „Wiersze (pod)różne”.

Bilety w cenie 25 zł można rezerwować pod numerem telefonu 730 099 246.

„Wiersze (pod)różne” to zestaw piosenek różnych. Mieszają się tutaj autorzy tekstów, reprezentujący odmienne spojrzenie na świat; tematy, dotykające rzeczy ważnych ale i błahych, czy kompozycje niosące spokojne melodie albo bardziej zadziorne rytmy. W programie tej muzycznej podróży znajdą się m.in. utwory Agnieszki Osieckiej, Jacka Kaczmarskiego, Jaromira Nohavicy.

KUBA BLOKESZ
Śpiewa piosenki napisane przez siebie, a czasem tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara. Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski.
Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (wyd. 2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski z jego muzyką. W płycie biorą udział: Piotr Machalica i Joanna Lewandowska.
Aktualnie – wraz z zespołem Chwila Nieuwagi – wydał album „Morawska Brama”, który jest zbiorem piosenek czeskich bardów i poetów w nowych tłumaczeniach i aranżacjach.