Mężczyzna z zakrwawionymi rękoma niszczył mienie

W poniedziałek policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym obcokrajowcu, który szedł ulicą Poznańską we Wronkach i po drodze miał uderzać w przedmioty. Mężczyzna miał zakrwawione ręce, ślady krwi widoczne były na chodniku, autach i witrynach sklepowych.

20-latek miał zakrwawione dłonie i miał uderzać przedmioty

Interweniujący policjanci ujęli go. Okazało się, że był to 20-latek zamieszkujący na co dzień we Wronkach. Mężczyzna nie chciał określić jak doszło do zranienia ręki. Na miejsce z uwagi na jego stan wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala.

odpowiada asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach

Jak ustalili funkcjonariusze, przyczyną okaleczenia jego ręki było wybicie szyby w wynajmowanym przez niego mieszkaniu. Dzisiaj właściciel mieszkania złożył wniosek o ściganie i ukaranie sprawcy zniszczenia mienia.

Policjanci szukają innych poszkodowanych

Z uwagi na licznie otrzymane zgłoszenia dotyczące niniejszej sytuacji, wronieccy policjanci ustalają, czy oprócz szyby wybitej w mieszkaniu, mężczyzna mógł też spowodować zniszczenie innego mienia. Obecnie 20-latek przebywa w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

mówi oficer prasowa szamotulskiej policji asp. Sandra Chuda

Policja prosi, aby osoby, które posiadają informacje o tym, że związku z zaistniałą sytuacją doszło również do uszkodzenia innego mienia, prosimy o kontakt z Komisariatem Policji we Wronkach (tel. 47 77 32 330). W przypadku braku możliwości połączenia się z komisariatem informacje należy przekazywać za pośrednictwem dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach (tel. 47 77 32 211).