25-lecie Odgrywanych Kapsli w blasku „szrybrzystych” łyżek i księżyca [FOTO]

Odgrywane Kapsle wypełniają salę wronieckiego kinoteatru we Wronkach. Nic dziwnego, że wejściówki na niedzielny spektakl rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Okazja była wyjątkowa, nasz wroniecki teatr świętował 25-lecie swojego istnienia.

Odrywane Kapsle mają już ćwierć wieku i nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Jak uważa Ilona Fudali, współzałożycielka teatru i od wielu lat główna szefowa Kapsli, jest to ich największy sukces. Frekwencja na ich spektaklach jest bardzo wysoka. Co ukazało również święto 25-lecia. Na niedzielne przedstawienie przyszło kilka pokoleń mieszkańców Wronek.

Odgrywane Kapsle zaprezentowały „Łyżki i księżyc” wg sztuki Emila Zegadłowicza. Jak przyznała w niedzielę Ilona Fudali, przygotowanie tej sztuki było wyrzeczeniem dla wszystkich. W ostatnich dniach, poprzedzających jubileusz, było najtrudniej, próby trwały do późnych godzin nocnych.

Ale jak sama napisała, podobnie było w 2014 roku, kiedy pierwszy wystawili „Łyżki i księżyc”.

To wydarzenie dla naszego teatru niemal historyczne. Kapsle sięgnęły po sztukę niegraną w żadnym teatrze od 30 lat, czyli musicalu rockowego wystawianego w poznańskim Teatrze Polskim w roku 1984! Do tej premiery szykowaliśmy się bardzo długo i bardzo intensywnie.

wspomina Ilona Fudali w albumie poświęconym 25-leciu

Skoro 25-lecie teatru, to na scenie spotkali się wszyscy – kilka pokoleń aktorów. Publiczności tak spodobał się spektakl, że na koniec podziękowali aktorom kilkuminutową owacją na stojąco.

Po zakończeniu sztuki nie zabrakło podziękowań. Ilona Fudali dziękowała Robertowi Dornie, współzałożycielowi Kapsli, a także aktorom, ich rodzicom, instytucjom, sponsorom i wszystkich osobom, które na przestrzeni tych 25 lat wspierały działalność teatru.

Jubileusz świętowano przy słodkim poczęstunku, a obecni aktorzy otrzymali pamiątkowy album, który był dla wszystkich niespodzianką.

« z 94 »