“Wypoczynek” nad jeziorem – zagubione i osłabione dziecko oraz nietrzeźwa matka

We wtorek policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że nad jeziorem Radziszewskim w Chojnie świadkowie znaleźli błąkające się po plaży kilkuletnie dziecko. Chłopiec trafił pod opiekę ratowników, którzy wezwali służby. Dziecko było osłabione, więc na miejsce wysłane zostało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Nie był to jednak koniec sprawy.

Udało się odnaleźć matkę dziecka, okazało się, że najprawdopodobniej znajdowała się pod wpływem alkoholu i oddaliła się z miejsca, pozostawiając dziecko z ratownikami. Po udzieleniu chłopcu pomocy medycznej ostatecznie dziecko trafiło pod opiekę babci.

Na miejsce dyżurny Policji zadysponował policjantów z Wronek. Gdy funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia i dowiedzieli się, gdzie przebywa kobieta, sprawdzili jej stan trzeźwości. Na jaw wyszło, że matka miała 2,14 promila alkoholu w organizmie. Policjanci stwierdzili, że swoim zachowaniem, poprzez niewłaściwe sprawowanie opieki i brak nadzoru nad dzieckiem nad jeziorem, 30-letnia mieszkanka Sierakowa mogła narazić 4-latka na utratę życia lub zdrowia. Patrolowcy zatrzymali ją i doprowadzili do szamotulskiej komendy Policji.

Gdy 30-latka wytrzeźwiała została przesłuchana i usłyszała zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia osoby, nad którą ciąży obowiązek opieki.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku. Prowadzą je policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach.

via asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2023-08-18