Uczniowie SP3 napisali książkę

Do wronieckiej biblioteki trafiła wyjątkowa publikacja – książka autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Ciekawie i barwnie opisane “Historie jedenastej skarpetki”, wydane w pięknej oprawie ozdobią biblioteki szkolne.

Nowa publikacja uczniów Trójki jest już dostępna w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wronki, a także w szkolnej bibliotece. Kolejne egzemplarze na początku nowego roku szkolnego trafią do wszystkich bibliotek szkolnych w naszej gminie.

O tym, jak to się zaczęło i jak doszło do opisania “Historii jedenastej skarpetki” opowiada Sabina Jasińska, koordynatorka projektu.

Wszystko zaczęło się w drugiej klasie od lektury książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. W ramach zadania uczniowie napisali „Historię jedenastej skarpetki” i okazało się, że nie można tego nie wydać!

W planach mamy jeszcze napisanie scenariuszy zajęć i warsztaty literacko-plastyczne prowadzone przez autorów poszczególnych historii. Jeśli chcielibyście zaprosić nas do siebie, skontaktujcie się z nami, dzwoniąc do sekretariatu naszej szkoły.

opowiada Sabina Jasińska

Sabina Jasińska za pomocą naszego portalu chciałaby również w szczególny sposób podziękować dyrektor SP3 – Dorocie Babik, która umożliwiła wydanie książki. Zuzannie Mikołajczak z firmy Wytwórnia Kreatywna, która zajęła się składem i oprawą graficzną, a także Pawłowi Bocianowi, który zadbał o korektę tekstu.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2023-06-22