Na bulwarze skatowano mężczyznę. Policja poszukuje świadków

Policja prowadzi śledztwo i poszukuje sprawców pobicia. Skatowany mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Policja apeluje do osób, które posiadają informacje, mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy lub sprawców przestępstwa, o kontakt.

W nocy ze środy na czwartek, po północy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, iż we Wronkach przy ul. Garncarskiej leży nieprzytomny, najprawdopodobniej pobity mężczyzna. Na miejsce dyżurny zadysponował policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, iż pokrzywdzony, to 46-letni mieszkaniec Wronek. Mężczyzna został przetransportowany przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Doznał poważnych obrażeń. Do pracy nad sprawą niezwłocznie zaangażowano też policjantów z Pniew oraz z Szamotuł.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż pokrzywdzony wyszedł z domu z psem około godziny 23.15. Gdy około północy pies wrócił do domu bez właściciela, partnerka mężczyzny wyszła go poszukać. Znalazła 46-latka nieprzytomnego.

Pracujący na miejscu policjanci już w nocy wykonali szereg czynności, mających na celu ustalenie sprawców i okoliczności przestępstwa. Zabezpieczono nagrania z monitoringów. Już w nocy funkcjonariusze weryfikowali też, co robiły osoby, które zostały rozpoznane na nagraniach. Pozostałe filmy są nadal sprawdzane. Kryminalni przesłuchali też potencjalnych świadków i rozpytują okolicznych mieszkańców. Niewykluczone, iż do samego przestępstwa doszło przy wronieckim bulwarze na wysokości ul. Garncarskiej.

Podczas wykonanych na miejscu oględzin, zabezpieczono materiały biologiczne potencjalnych sprawców. Cały czas trwają intensywne, szeroko zakrojone prace nad ustaleniem ich tożsamości.

W tej sprawie każde informacje mogą okazać się cenne, dlatego apelujemy do osób, które posiadają wiadomości, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawcy lub sprawców przestępstwa o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach (tel. 47 77 32 211 adres: ul. Polna 3, 64-500 Szamotuły). Informacje można też przesłać za pośrednictwem e-maila: 840460@po.policja.gov.pl.

via asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły