Domy modułowe – przystępne ceny, szybka realizacja

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, dziś marzenie o własnym domu można spełnić w bardzo krótkim czasie. A to dzięki technologii, która pozwala wręcz błyskawicznie budować gotowe domy modułowe całoroczne. 

Przez wiele lat budowa domu kojarzyła się z długim – czasami wręcz wieloletnim – procesem. Dziś wybudowanie domu trwa o wiele krócej. Nowoczesne domy modułowe to rozwiązanie: estetyczne, ekologiczne i funkcjonalne. Budowa domu kontenerowego to także więcej możliwości niż te, które dawały równie szybkie w powstawaniu domy kontenerowe. Czym jest dom modułowy? Ile trwa budowa domu modułowego? Jakie mamy opcje do wyboru w przypadku domów modułowych? O tym w dalszej części tekstu.   

Gotowe domy prefabrykowane – domy modułowe – czym są

Dom modułowy to taki, który jest zbudowany z elementów (modułów) powstałych w fabrykach (prefabrykaty). W związku z tym całoroczne domy modułowe powstają w większej części poza placem budowy. Moduły, które są wykorzystywane w domach modułowych są ze sobą łączone w docelowym miejscu powstawania budynku. Warte podkreślenia jest to, że takie domy – już po wybudowaniu – można z łatwością przenosić w inne miejsce zamieszkania. Domki modułowe nie tylko są ekologiczne i energooszczędne w codziennym użytkowaniu – np. projektuje się je tak, by czerpać ciepło z energii słonecznej. Dbałość o ekologię towarzyszy już samej produkcji modułów, która wykorzystuje nowoczesne technologie i kontroluje ograniczenie odpadów przy wytwarzaniu modułów. Gdy budowa domów modułowych zostaje zakończona, prowadzone są prace wykończeniowe, po których finiszu dom jest gotowy do zamieszkania. Cały proces trwa od kilku do kilkunastu dni.

Gotowe domy modułowe – szeroka oferta

Producent domów modułowych zazwyczaj oferuje nie tylko domy modułowe o różnej powierzchni, ale również w różnym stanie końcowym. W związku z tym można się zdecydować na dom modułowy całoroczny: 

  • w stanie surowym zamkniętym,
  • w standardzie deweloperskim,
  • pod klucz.

Opcje te różnią się między sobą ceną i czasem wykonania. Warto dodać, że domy budowane z gotowych elementów to także modny design oparty na prostocie i niewychodzącym z mody minimalizmie. Decydując się na takie rozwiązanie, mamy też do wyboru wielość brył budynków. Dlatego też budynki modułowe robią furorę na całym świecie, są: estetyczne, funkcjonalne, energooszczędne i ekologiczne.

Domy modułowe Eco Haus to gwarancja profesjonalnego wykonania i dbałości o jakość – zarówno finalnego efektu, jak i użytych materiałów.